Занимливости

Берово во есен – Најубавите инстаграм разгледници

берово

Еден викенд поминат во Берово и околината на надморска висина од 1000 метри е доволен да ги осознаете големите контрасти – тоа што го дала природата и тоа што го прави човекот со неа и во неа. Ќе уживате во дивата природа и пејзажите, ќе се одморите, а на враќање задолжително треба да си земете беровски мед, компир и сирење за дома.

А како изгледа Берово на есен? Магично. Берово е убаво во секоја годишно време, но есента е посебна приказна… најубавите Инстаграм фотографии го докажуваат тоа.

Апартмани.мк содржи голем број на сместувања ( апартмани, соби, викендици, хотели ). За да ги разгледате кликнете ТУКА

View this post on Instagram

#lake #berovo #forest #nature #exploremacedonia

A post shared by toshepetrov (@tpettroff) on