Apartman Alisa

од € 27 / Ноќ
 • 1155 м2
Спални соби
1
Бањи
1
Квадратура
55 м2
Број на гости
3
Кревети
2
Период на изнајмување
Ноќ
Имот за
Изнајмување
Опис

Just 1.2 miles from Macedonia Square and 1.1 miles from Museum of the City of Skopje, Apartman Alisa features accommodations in Skopje with a terrace. Among the facilities at this property are an elevator and an ATM, along with free Wifi throughout the property. Staff on site can arrange a shuttle service. The air-conditioned apartment is composed of 1 separate bedroom, a living room, a fully equipped kitchen, and 1 bathroom. The accommodation is non-smoking. Stone Bridge is 1.8 miles from the apartment, while Kale Fortress is 1.9 miles away. The nearest airport is Skopje International, 12 miles from Apartman Alisa, and the property offers a paid airport shuttle service.

Удобности
Бања
 • Сапун за тело
 • Производи за чистење
 • Фен
 • Топла вода
Спална соба и перална
 • Гардеробер
 • Фен
 • Решетка за сушење облека
 • Основни работи (крпи, постелнина, сапун, тоалетна хартија и перници)
 • Дополнителни перници и ќебиња
 • Закачалки
 • Пегла
 • Мрежа за комарци
Забава
 • Етернет конекција
 • ТВ
Греење и ладење
 • Климатизација
 • Греење
Интернет и канцеларија
 • Wifi
Кујна и трпезарија
 • Кафемат
 • Основи за готвење (тенџериња и тави, масло, сол и бибер)
 • Трпезариска маса
 • Електричен бокал за топла вода
 • Кујна
 • Рерна
 • Фрижидер
 • Шпорет
 • Чаши за вино
Паркинг и објекти
 • Лифт
Локација
Земја
Makedonija
Регион
Skopje
Локација
11, Христо Татарчев, Расадник, Кисела Вода, Скопје, Општина Кисела Вода, Град Скопје, Скопски СР, 1000, Северна Македонија
Проширете ја мапата
  • Тековен рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Пријави оглас road-sign-warning Откажи пријава remove-circle
Се вчитува...
Додади коментар
Најавете се за да оставите коментар
Одберете зошто го пријавувате огласот или одберете ДРУГО за да напишете коментар
Се вчитува...
Дали сигурно сакате да ја откажете пријавата?

Спореди сместувања

  Не се додадени сместувања во табелата за споредба
  ---------
  За веќе постоечки корисник
  Кликнете на сликата за да ја освежите капчата.