Apartmani Krco Ohrid

од € 35 / Ноќ
 • 1150 м2
Спални соби
1
Бањи
1
Квадратура
50 м2
Број на гости
4
Кревети
4
Период на изнајмување
Ноќ
Имот за
Изнајмување
Опис

Located within 1.8 km of Saraiste Beach and 2.2 km of Potpesh Beach, Apartments Krco provides rooms with air conditioning and a private bathroom in Ohrid. This property offers access to a balcony and free private parking. Labino Beach is 3 km from the apartment and Early Christian Basilica is 3 km away. The apartment provides guests with a terrace, garden views, a seating area, cable flat-screen TV, a fully equipped kitchen with an oven and a toaster, and a private bathroom with bath and a hair dryer. A fridge, a stovetop and kitchenware are also featured, as well as a kettle. Additional in-room amenities include wine or champagne. Popular points of interest near the apartment include Port Ohrid, Holy Mary Perybleptos Church and Museum Robev House. The nearest airport is Ohrid Airport, 10 km from Apartments Krco.

Удобности
Бања
 • Фен
 • Топла вода
 • Шампон
 • Гел за туширање
Спална соба и перална
 • Гардеробер
 • Решетка за сушење облека
 • Основни работи (крпи, постелнина, сапун, тоалетна хартија и перници)
 • Закачалки
 • Пегла
Забава
 • ТВ
Греење и ладење
 • Климатизација
Безбедност
 • Комплет за прва помош
Интернет и канцеларија
 • Wifi
Кујна и трпезарија
 • Основи за готвење (тенџериња и тави, масло, сол и бибер)
 • Трпезариска маса
 • Електричен бокал за топла вода
 • Кујна
 • Рерна
 • Фрижидер
 • Шпорет
 • Тостер
 • Чаши за вино
Карактеристики на локација
 • Перална во близина
Паркинг и објекти
 • Бесплатен паркинг во објектот
 • Бесплатен уличен паркинг
Услуги
 • Дозволено е оставање на багажот
Локација
Земја
Makedonija
Регион
Ohrid
Локација
Беј Бунар, Охрид, Општина Охрид, Југозападен СР, 6000, Северна Македонија
Проширете ја мапата
  • Тековен рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Пријави оглас road-sign-warning Откажи пријава remove-circle
Се вчитува...
Додади коментар
Најавете се за да оставите коментар
Одберете зошто го пријавувате огласот или одберете ДРУГО за да напишете коментар
Се вчитува...
Дали сигурно сакате да ја откажете пријавата?

Спореди сместувања

  Не се додадени сместувања во табелата за споредба
  ---------
  За веќе постоечки корисник
  Кликнете на сликата за да ја освежите капчата.