Apartment Spaseski

од € 50 / Ноќ
 • 1130 м2
Спални соби
1
Бањи
1
Квадратура
30 м2
Број на гости
5
Кревети
4
Период на изнајмување
Ноќ
Имот за
Изнајмување
Опис

Apartman Spaseski is set in Ohrid, 1.6 km from Potpesh Beach, 2.5 km from Labino Beach, and 1.8 km from Early Christian Basilica. This property offers access to a terrace, free private parking and free WiFi. The property is non-smoking and is situated 1.2 km from Saraiste Beach. The air-conditioned apartment is composed of 1 separate bedroom, a living room, a fully equipped kitchen, and 1 bathroom. A flat-screen TV is available. Popular points of interest near the apartment include Port Ohrid, Holy Mary Perybleptos Church and Museum Robev House. The nearest airport is Ohrid Airport, 10 km from Apartman Spaseski.

Удобности
Бања
 • Производи за чистење
 • Фен
 • Топла вода
Спална соба и перална
 • Гардеробер
 • Фен
 • Решетка за сушење облека
 • Основни работи (крпи, постелнина, сапун, тоалетна хартија и перници)
 • Дополнителни перници и ќебиња
 • Закачалки
 • Пегла
Греење и ладење
 • Климатизација
Интернет и канцеларија
 • Wifi
Кујна и трпезарија
 • Основи за готвење (тенџериња и тави, масло, сол и бибер)
 • Електричен бокал за топла вода
 • Кујна
 • Фрижидер
 • Шпорет
Карактеристики на локација
 • Пристап до плажа
 • Пристап до езеро
Надворешен простор
 • Двориште или балкон
Паркинг и објекти
 • Бесплатен паркинг во објектот
Локација
Земја
Makedonija
Регион
Ohrid
Локација
16А,Славеј Планина, Беј Бунар, Охрид, Општина Охрид, Југозападен СР, 6000, Северна Македонија
Проширете ја мапата
  • Тековен рејтинг: 5
  • Вкупно гласови: 1
 • Пријави оглас road-sign-warning Откажи пријава remove-circle
Се вчитува...
Додади коментар
Најавете се за да оставите коментар
Одберете зошто го пријавувате огласот или одберете ДРУГО за да напишете коментар
Се вчитува...
Дали сигурно сакате да ја откажете пријавата?

Спореди сместувања

  Не се додадени сместувања во табелата за споредба
  ---------
  За веќе постоечки корисник
  Кликнете на сликата за да ја освежите капчата.