Cosmopolit apartments

од € 30 / Ноќ
 • 1127 м2
Спални соби
1
Бањи
1
Квадратура
27 м2
Број на гости
3
Кревети
2
Период на изнајмување
Ноќ
Имот за
Изнајмување
Опис

Апартманот е лоциран во центарот на Охрид, на помалку од 150 метри од познатиот Чинар и главната туристичка улица во Охрид. Ова е мирен и мал апартман кој располага со сите потребни удобности, идеален за кратки и долги престои во текот на целата година.

Оваа одлична локација ви овозможува лесен пристап до сите главни атракции на Охрид. Пешки можете да стигнете до старите делови на градот, каде што ќе можете да ги истражувате богатите историски и културни знаменитости. Покрај тоа, близината до главната туристичка улица значи дека ќе имате брз пристап до бројни ресторани, кафулиња, продавници и пазарите, каде што можете да ги искусите локалните вкусови и традиции.

Апартманот е опремен со сè што ви е потребно за удобен престој. Вклучува комплетно опремена кујна, купатило, удобен кревет и простор за релаксација. Бесплатен Wi-Fi и кабелска телевизија се на располагање за вашата забава и работа. Овозможува и климатизација за летните месеци и греење за студените зимски вечери, што го прави совршен избор за престој во било кој период од годината.

Мирната атмосфера на апартманот ви овозможува да се одморите и релаксирате по долгиот ден на разгледување или работни обврски. Без разлика дали сте турист кој доаѓа да ги истражува убавините на Охрид или патник кој е тука за деловни обврски, овој апартман ќе ви обезбеди комфор и удобност што ги барате.

Добредојдовте во вашиот дом далеку од дома, во срцето на Охрид!

Удобности
Бања
 • Сапун за тело
 • Производи за чистење
 • Кондиционер
 • Фен
 • Топла вода
 • Шампон
 • Гел за туширање
Спална соба и перална
 • Гардеробер
 • Решетка за сушење облека
 • Основни работи (крпи, постелнина, сапун, тоалетна хартија и перници)
 • Дополнителни перници и ќебиња
 • Закачалки
 • Пегла
 • Мрежа за комарци
Забава
 • Книги и материјал за читање
 • ТВ
Семејство
 • Детски книги и играчки
 • Висок стол
Греење и ладење
 • Климатизација
Интернет и канцеларија
 • Wifi
Кујна и трпезарија
 • Кафемат
 • Основи за готвење (тенџериња и тави, масло, сол и бибер)
 • Трпезариска маса
 • Електричен бокал за топла вода
 • Микробранова печка
 • Фрижидер
 • Шпорет
 • Тостер
Карактеристики на локација
 • Пристап до плажа
 • Пристап до езеро
Надворешен простор
 • Двориште или балкон
Паркинг и објекти
 • Лифт
 • Бесплатен паркинг во објектот
Услуги
 • Достапно чистење за време на престојот
Локација
Земја
Makedonija
Регион
Ohrid
Локација
42, Даме Груев, Крст Џамија, Ohrid, Municipality of Ohrid, Southwestern Region, 6000, North Macedonia
Проширете ја мапата
  • Тековен рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Пријави оглас road-sign-warning Откажи пријава remove-circle
Се вчитува...
Додади коментар
Најавете се за да оставите коментар
Одберете зошто го пријавувате огласот или одберете ДРУГО за да напишете коментар
Се вчитува...
Дали сигурно сакате да ја откажете пријавата?

Спореди сместувања

  Не се додадени сместувања во табелата за споредба
  ---------
  За веќе постоечки корисник
  Кликнете на сликата за да ја освежите капчата.