Pearl's apartment 1

од € 80 / Ноќ
 • 1130 м2
Спални соби
1
Бањи
1
Квадратура
30 м2
Број на гости
3
Кревети
2
Период на изнајмување
Ноќ
Имот за
Изнајмување
Опис

Boasting a garden and views of mountain, Pearl's apartments is a recently renovated guest house situated in Ohrid, 200 metres from Potpesh Beach. This beachfront property offers access to a balcony and free WiFi. The guest house has family rooms. The guest house will provide guests with air-conditioned units offering a wardrobe, a kettle, a fridge, kitchenware, a safety deposit box, a flat-screen TV, a terrace and a private bathroom with a shower. Additional in-room amenities include chocolates or cookies. Guests can grab a bite to eat in an outdoor dining area at the guest house. If you prefer to cook in the comfort of your own place, you can make use of the kitchen facilities. Popular points of interest near the guest house include Saraiste Beach, Labino Beach and Port Ohrid. The nearest airport is Ohrid Airport, 10 km from Pearl's apartments.

Удобности
Бања
 • Када
 • Сапун за тело
 • Производи за чистење
 • Фен
 • Топла вода
 • Шампон
Спална соба и перална
 • Гардеробер
 • Решетка за сушење облека
 • Основни работи (крпи, постелнина, сапун, тоалетна хартија и перници)
 • Дополнителни перници и ќебиња
 • Закачалки
 • Мрежа за комарци
Забава
 • ТВ
Греење и ладење
 • Климатизација
 • Греење
Интернет и канцеларија
 • Посветен работен простор
 • Wifi
Кујна и трпезарија
 • Трпезариска маса
 • Садови и сребрен прибор
 • Електричен бокал за топла вода
 • Кујна
 • Мала кујна
 • Мини фрижидер
 • Шпорет
 • Чаши за вино
Карактеристики на локација
 • Пристап до плажа
 • Пристап до езеро
 • Излез на вода
Надворешен простор
 • Надворешна гарнитура
 • Двориште или балкон
Паркинг и објекти
 • Бесплатен уличен паркинг
 • Платен паркинг надвор од објектот
Локација
Земја
Makedonija
Регион
Ohrid
Локација
PopStefanija, 7, Ilindenska, Воска, Ohrid, Municipality of Ohrid, Southwestern Region, 6000, North Macedonia
Проширете ја мапата
  • Тековен рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Пријави оглас road-sign-warning Откажи пријава remove-circle
Се вчитува...
Додади коментар
Најавете се за да оставите коментар
Одберете зошто го пријавувате огласот или одберете ДРУГО за да напишете коментар
Се вчитува...
Дали сигурно сакате да ја откажете пријавата?

Спореди сместувања

  Не се додадени сместувања во табелата за споредба
  ---------
  За веќе постоечки корисник
  Кликнете на сликата за да ја освежите капчата.