ОПИС

Апартмани ‚‚ БАКУЛЕ ‚‚ се наоѓаат на прекрасна локација на  само 5 метри од Охридското Езеро, во населбата Пештани.

Објектот располага со 4 комфорни и удобни апартмани со по 2 соби ( една спална и една дневна соба ), сите се опремени со посебен тоалет, комплетна кујна, ТВ, кабловска, бесплатен wi-fi интернет со одлична брзина и тераса со фантастичен поглед кон езерото. Изолацијата на градбата е направена многу квалитетно така што во летниот период внатрешната температура е околу 16 степени, дoдека во зимскиот период  куќата е многу топла и внатрешната температура е околу 20тина степени.

Самиот објект во долниот дел располага со ресторан со вкусна традиционална храна.

За гостите кои престојуваат обезбеден е паркинг простор.

Ве очекуваме во Апартмани ‚‚БАКУЛЕ‚‚

Резервации на телефон: +389 75/696-925 , +389 70/610-051

Цена

 • Цело сместување:

  од 30 eвра ( за 2 лица )

 • Цело сместување:

  од 35 евра ( за 3 лица )

 • Цело сместување:

  од 40 евра ( за 4 лица )

 • По лице:

  + појадок од 3 до 5 евра

Број на соби

 • 4 апартмани ( 2 соби до 4 лица )

Контакт

Локација

Рејтинг

5
2 ratings
5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 stars
0

  Emilija

  Odlicno e, mnogu mi se dopadna i lokacijata e super

  Ања Јанева

  Отидовме на викенд со сопругот и немам доволно пофални зборови со кои можам да го искажам моето задоволство од апартмани Бакуле. Чисто, средено, објектот е одма до езерото, едноставно П-Р-Е-К-Р-А-С-Н-О !

Оценка