ОПИС

Хотел „Маива“-Охрид, категоризиран  хотел со 4 ѕвезди, со одлична местоположба и истиот се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан , на само 50 метри од езерската шир покрај Охридското Езеро ,а  150 метри од Хотел Климетица . Хотел „Маива“-Охрид претставува објект со современ ентриер ,истиот Ви нуди комфор, удобност , прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови, кој ќе остават длабоки впечатоци .
Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, опремен со плазма и сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро и Интернет.

Исто така, хотелот располага и со Kристална сала со 150 седишта во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна ,во прекрасен амбиент во кој можете да ги прославите вашите свечености, коктел забави или деловни приеми.
Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате за време на Вашиот престој.Хотел „Маива“-Охрид е опремен со модерен Спа Центар , каде ќе може да поминете пријатни моменти на релаксација и прекрасниот мир.

Хотел „Маива“-Охрид ,организира семинари, деловни состаноци и меѓународни конгреси на највисоко професионално ниво по сите европски и светски стандарди.Хотелскиот комплекс „Маива“-Охрид располага со сопствен паркинг простор,врвена услуга и хотелски персонал кој ќе стави посебен акцент за вашите потреби и желби.

За подетални информации може да се обартите на телефонските броеви: +389 (0) 46 277 665 – Хотел Маивa, како и на Веб страната http://www.hotelklimetica.com.mk .  

Цена

  • По лице:

    од 40 евра ( со вклучени појадок и вечера за 2 дена )

Број на соби

  • 30 студија

Контакт

Локација

Рејтинг

5
1 рејтинг
5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 stars
0

    Maja

    Preubavo❤️

Оценка