ОПИС

Прекрасна вила со базен, која се наоѓа во тивка и природна средина.

Просторот:

Вила Купеница се наоѓа на возвишување, во тивка и природна средина, далеку од градската бучава. Вашата посета тука може да биде пријатна и незаборавна во секој период од годината. За време на топлите денови, можете да уживате во убавите бои на зајдисонце додека пливате во базенот. За време на студените зимски денови, можете да седите покрај каминот додека уживате во чаша добро црвено вино и прекрасен поглед од дневната соба. Целиот имот е опкружен со високи борови дрвја, така што приватноста е на највисоко ниво.

Локација:
Се наоѓа во селото Никуљане, 11 км од Куманово, 44 км од Скопје, 33 км од меѓународниот аеродром во Скопје.

Вилата располага со:
Голема дневна соба со камин, четири спални со вкупно десет легла, кујна, две бањи и еден тоалет.

Двор:
Целиот имот има вкупно 5000m2 . Во дворот има базен, сместен на пониска точка, кој може да се користи бесплатно за време на летната сезона. Како дел од имотот е винаријата “Купеница”. Доцна лето и рана есен е периодот од годината кога можете да го доживеете или да бидете дел од најважниот чекор во процесот на производство на вино – бербата на винско грозје.

Погоден за:
Двојки;
Семејства со деца;
Постари луѓе;
Групи (до десет лица);
ВИП гости.

Места за посета:
Забел – манастирската црква Света Богородица (4км);
Црква Св. Ѓорѓи (5км);
Костопер Вулкан Рок и археолошки локалитет (8км):
Зебрњак – Споменик на битката кај Куманово (10км);
АСНОМ – Меморијален центар (14км);
Кокино мегалитска опсерваторија (20км);
Археолошки локалитет Јустинијанска тврдина и Големо Градиште (28км)
Кочев Камен – пелеолитска пештера (29км);
Карпински манастир (30км);

Цена

 • Цело сместување:

  од 120 евра ( до 10 лица )

Број на соби

 • 4

Контакт

Локација

Рејтинг

4.9
8 ratings
5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 stars
0

  Monika

  👌👌👌

  Драгица

  Прекрасна и комотна вила со базен и сите удобности што ни беа потребни. Ќе дојдеме повторно

  Viktor Petroski

  Very satisfied! This place gave me true feeling of comfort and peace out of the noicy city. The host was also friendly familly who cares for the people who rented the place.

  Ana Marija

  Very cozy house, with beautiful fireplace in the spacious living room which highlights the experience in the cold winter days!
  Feels like Home 🙂
  <3

  Angel

  Beautiful place surounded by pristine nature, far away from the city noise, suitable for anyone who wants to have quiet time in the circle family and friends. Lovely hosts who go out of their way to help their guests, and impecably arranged living space that offers comfort and privacy. We really enjoyed every second of our stay here. Highly recomended.

  Сара

  Преубаво изгледа, мора да се посети 😎

  Andrej

  One of the most beautiful accomodations I’ve experienced. Even in the coldest days this villa offers a wonderful warmth and comfort. The surrounding is lovely, everyone who enjoys nature will find the environment soothing for the soul. If you really want to achieve peace of mind – visit villa Kupenica.

  Kristijan

  Extremly comfortable villa. Spacious living room space with big warm fire place. Huge green yard with swimming pool. Far from the noise of the urban chaos. The hosts are very pleasant. We were welcomed by the whole family when we arrived. We enjoyed the delicious home made vines. In short very pleasant experience.

Оценка