Villa Dimosthenis

од € 340 / Ноќ
 • 42140 м2
Спални соби
4
Бањи
2
Квадратура
140 м2
Број на гости
8
Кревети
6
Период на изнајмување
Ноќ
Имот за
Изнајмување
Опис
Villa Dimosthenis is located on a hill with olive trees opposite the village of Pano Stalos, 9 km from Chania .
Offering an outdoor pool, Villa Dimosthenis is located in Pano Stalos Village. It is a split-level self-catering accommodation that opens onto a balcony and terrace with Cretan Sea and mountain views. Free Wi-Fi is available in all areas. Dimosthenis Villa features 4 bedrooms, 3 bathrooms, warm tones and a wooden beamed ceiling. It also includes a living room with a fireplace and a flat-screen satellite TV, a fully equipped kitchen and a dining room. A children's pool and a library are available on site. Guests can also take advantage of the barbecue facilities and enjoy a meal on the furnished terrace. The beach of Kato Stalos is located 2 km. away. The accommodation is 9 km. from the picturesque town of Chania and 22 km. from Chania International Airport. Free private parking is available on site.
Удобности
Бања
 • Сапун за тело
 • Производи за чистење
 • Фен
 • Топла вода
 • Надворешен туш
 • Шампон
Спална соба и перална
 • Гардеробер
 • Основни работи (крпи, постелнина, сапун, тоалетна хартија и перници)
 • Дополнителни перници и ќебиња
 • Закачалки
 • Пегла
 • Сеф
Забава
 • Книги и материјал за читање
 • Етернет конекција
 • Маса за пинг понг
 • ТВ
Семејство
 • Висок стол
Греење и ладење
 • Климатизација
 • Греење
 • Камин
Безбедност
 • Противпожарен апарат
 • Комплет за прва помош
 • Аларм за чад
Интернет и канцеларија
 • Посветен работен простор
 • Wifi
Кујна и трпезарија
 • Кафемат
 • Трпезариска маса
 • Електричен бокал за топла вода
 • Кујна
 • Микробранова печка
 • Рерна
 • Фрижидер
 • Тостер
 • Чаши за вино
Карактеристики на локација
 • Приватен влез
Надворешен простор
 • Надворешна трпезарија
 • Надворешна гарнитура
 • Двориште или балкон
 • Лежалки за сончање
Паркинг и објекти
 • Бесплатен паркинг во објектот
 • Базен
Локација
Земја
Grcija
Регион
Krit
Подрегион
Chania
Локација
Stalos, Municipality of Chania, Chania Regional Unit, Region of Crete, 730 14, Greece
Проширете ја мапата
  • Тековен рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Пријави оглас road-sign-warning Откажи пријава remove-circle
Се вчитува...
Додади коментар
Најавете се за да оставите коментар
Одберете зошто го пријавувате огласот или одберете ДРУГО за да напишете коментар
Се вчитува...
Дали сигурно сакате да ја откажете пријавата?

Спореди сместувања

  Не се додадени сместувања во табелата за споредба
  ---------
  За веќе постоечки корисник
  Кликнете на сликата за да ја освежите капчата.